Strona główna
Oddajemy hołd NIEPODLEGŁEJ
8 listopada podczas szkolnych obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolską akcję " Szkoła do Hymnu". O godzinie 11:11 Dyrektor, uczniowie, wychowawcy, nauczyciele oraz pracownicy szkoły uroczyście odśpiewali wszystkie zwrotki Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego, aby uczcić 106 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program artystyczny poświęcony był historii polskiej walki o niepodległość. Uczniowie z zaangażowaniem i pasją przypomnieli zgromadzonej społeczności szkolnej o najważniejszych momentach w dziejach Polski. Była to doskonała okazja do nauki historii naszego kraju, kształtowania poczucia tożsamości narodowej, patriotyzmu wśród uczniów oraz dumy z bycia Polakami.
Kiermasz słodkości dla Wojtusia Błasia
1O tym , że najważniejsze w życiu każdego człowieka jest zdrowie -nie trzeba nikomu mówić. Wiedzą to rodzice małego mieszkańca naszej wsi - Wojtka Błasia , który mimo młodego wieku po raz kolejny walczy z nowotworem - tym razem z glejakiem wielopostaciowym IV stopnia. Ileż siły musi być w tym ośmioletnim chłopczyku...
Czytamy bajeczki z domowej biblioteczki
W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie "Czytamy bajeczki z domowej biblioteczki. Ucziowie oddziału przedszkolnego przynieśli swoje ulubione bajeczki, a nauczyciele i pracownicy obsługi Im je przeczytali. Na to czytelnicze spotkanie została również zaproszona klasa pierwsza. Dzieci wysłuchały bajki z serii "Kraina Lodu", którą przeczytał Pan Dyrektor, pani Ewa Połeć przeczytała bajeczkę "Przygody pełne wody" , pan Mariusz Pazdan "Królewnę śnieżkę", pani Dorota Ochał przeczytała bajkę "Chłop i baba", ks. Wojciech Wiśniowski "Nasz piesek", pani Agnieszka Gwiżdż- Szpara fragment o jeżyku ze zbioru bajek, a pani Emilia Matusz "Każdy jest cudem". Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wszystkich bajeczek.
Dzień Papieski
123 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Z tej okazji został przygotowany montaż słowno-muzyczny "Stoisz w oknie w niebie..." przygotowany przez Szkolne Koło Caritas i nauczycieli religii. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy VI: Gabriela, Emilia, Szymon, Hubert, Klaudia i Arek, którzy przypomnieli nam ważne chwile z życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Proza przepleciona została wzruszającymi utworami takimi jak: "Barka", "A my Wom zycymy", "Była cicha i piękna jak wiosna", "Znowu Cie spotykam" i "Góralu czy Ci nie żal". Utwory muzyczne wykonali uczniowie klasy VI, I i II. Ze sceny usłyszeliśmy również fragmenty kazań Jana Pawła II, w którego wcielił się Paweł uczeń klasy VI. Wspomnienie o Papieżu Polaku zakończyła piosenka "Telefon" w wykonaniu uczenicy kl. IV Leny i uczennic kl. III: Amelki i Hani:
Zło dobrem zwyciężaj- wojewódzki konkurs plastyczny
221 października w Galerii Miejskiej w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy zwyciężyli w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Zło dobrem zwyciężaj- tak żyłem". W konkursie tym wzięły udział 32 szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a do organizatorów wpłynęły 134 prace plastyczne. Organizatorem konkursu była Rzeszowska Regionalna Sekcja i Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie i Podkarpacki Kurator Oświaty. W konkursie tym wzięło udział kilkoro uczniów naszej szkoły, a dwie uczennice klasy IV zdobyły nagrody : Zofia Mazur- 3 miejsce, Lena Pękala- wyróżnienie. Nagrody uczestnikom wręczyła Podkarpacka Kurator Oświaty pani Dorota Nowak-Maluchnik i Przewodnicząca NSZZ "Solidarność"
Spotkanie z pisarką Lidią Miś
18 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z pisarką Lidią Miś. Inicjatorem spotkania była biblioteka szkolna prowadzona przez bibliotekarzy panią Ewę Połeć i pana Mariusza Pazdana.
Pani Lidia Miś jest autorką wielu książek i właścicielką wydawnictwa Dreams. Debiutowała w 2004 roku baśnią dla dzieci pt. "Odwiedzając czarownice". Nasz Gość w 2005 roku został uhonorowany nagrodą ZLP za Najlepszy Debiut Prozatorski Podkarpacia. Pani Lidia za książkę "Opowieści Biblijne dziadzia Józefa" otrzymała główną nagrodę w konkursie portalu granice.pl w kategoriach: Najlepsza książka na gwiazdkę i Najlepsza książka na zimę 2010, a w 2018 roku za książkę "Opowieści biblijne dziadzia Józefa cz. 4" zdobyła Wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2018.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
5„Kto czyta żyje podwójnie”
30 września w Ogólnopolskim Dniu Glośnego Czytania na naszą szkolną scenę wkroczyły postacie z wierszy dziecięcych: sloń Trąbalski, kotek, słowik, dziadek, pies. W tym dniu został zorganizowany konkurs czytelniczy przygotowany przez bibliotekarzy: Panią Ewę Połeć i Pana Mariusza Pazdana. Uczniowie klas 4-8 wcieliwszy się w postacie z wierszy dla dzieci czytali młodszym dzieciom poezje J. Tuwima, J. Brzechwy i innych autorów.
Dzień Chłopaka
W poniedziałek - 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Od samego rana wszystkie dziewczynki od kl "0" do 8 wręczały swoim kolegom drobne upominki. Nie zabrakło słodyczy, medali czy resoraków. Przewodnicząca SU Karolina Robak wraz z opiekunem S. U. paną Emilią Matusz przygotowała dla wszystkich chłopców lizaki, a dla Pana Dyrektora i wszystkich panów nauczycieli i obsługi slodki upominek. Wszystkim chłopcom w dniu ich święta życzymy: Mnóstwa radości i wszelkiej pomyślności. Przygód wspaniałych i przyjaciół doskonałych. Uśmiechu dużego oraz wszystkiego najlepszego!
Spotkanie z policjantem
25 września mł. asp. Mateusz Szczepanik odwiedził naszą szkołę aby poprowadzić warsztaty profilaktyczne na temat bezpieczeństwa. W warsztatach brały udział klasy I-III i oddział przedszkolny. Podczas spotkania zostały przypomniane zasady przechodzenia przez jezdnię, używania fotelików samochodowych, jazdy rowerem i hulajnogą. Ważnym tematem, który również został poruszony to bezpieczeństwo w sieci. Pan policjant ostrzegł uczniów przed niebezpieczeństwem jakie niosą ze sobą różnego rodzaju challenge. Takie spotkania wpisują się w plan profilaktyczno-wychowawczy naszej szkoły i mają na celu zwiększenie wiedzy uczniów na temat bezpieczeństwa w życiu realnym i w sieci.
Program rządowy „Aktywna Tablica”.
W ramach programu rządowego "Aktywna Tablica” Szkoła Podstawowa im. Kpt. Karola Chmiela otrzymała wsparcie finansowe na zakup sprzętu, pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Specjaliści pracujący w naszej szkole: oligofrenopedagodzy, logopedzi, pedagodzy i psycholog korzystają z zakupionego sprzętu. Uczniowie na zajęciach ze specjalistami chętnie korzystają z programów i pomocy dydaktycznych. Dostępne materiały są ogromnym wsparciem dla naszych dzieci i pozwalają na skuteczną terapię.
Sprzątanie Świata
20 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział 31 edycji akcji Sprzątania Świata. Jej celem było budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci oraz kształtowanie nawyków ekologicznych.
Dziekujemy klasom IV-VIII za Waszą pracę i wkład w tworzenie lepszej przyszłości dla naszego środowiska.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Każdego roku we wrześniu w szkołach odbywają się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wybierają swoich przedstawicieli w osobach przewodniczącego i zastępcy, którzy reprezentują ich w późniejszym czasie na różnego rodzaju uroczystościach czy też organizują imprezy szkolne. Wybory przeprowadzono u nas 18 września. Spośród trojga kandydatów największą liczbę głosów otrzymała Karolina Robak ( uczennica klasy VII ) a jej zastępcą został Jakub Mazur ( uczeń klasy VIII). Uczniowie głosowali także na opiekuna Samorządu Uczniowskiego, którym według ich decyzji została pani Emilia Matusz. Życzymy SU dobrego roku, ciekawych pomysłów i owocnej współpracy z uczniami.
Stypendia szkolne w roku szkolnym 2024/2025 w Gminie Sędziszów Małopolski
Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego 2024/2025 informujemy, że można składać wnioski
o przyznanie stypendium szkolnego - do 15 września 2024r. w godzinach 7:30 - 15:30
w Samorządowym Centrum Usług Wspólnych w Sędziszowie Małopolskim przy ulicy
Księdza Stanisława Maciąga 5.Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
W poniedziałek 2 września rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny. Tradycyjnie o godzinie o 8:00 odbyła się uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym w Zagorzycach Dolnych, którą celebrował ks. Wojciech Wiśniowski. Następnie udaliśmy się do naszej szkoły. Pan Dyrektor Rafał Siedlecki powitał zgromadzonych uczniów, rodziców oraz przedstawił wychowawców i nauczycieli poszczególnych klas. W dalej części nastąpiło Pasowanie uczniów klasy I. Do szkolnego grona zostało przyjętych 17 uczniów, którzy złożyli uroczystą przysięgę i odcisk palca w Złotej Księdze. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.
Przedstawienie "KWIATY NOCY"
W środę 12 czerwca uczniowie klas 6-8 pojechali do Domu Kultury w Ropczycach na przedstawienie " KWIATY NOCY" na podstawie utworu A. MICKIEWICZA "LILIJE". Uczniowie ze szkolnego teatru SKIA w LO im. Tadeusza Kościuszki w ciekawy sposób przestawili nam aranżacje utworu. Po przedstawieniu uczestniczyliśmy w koncercie największych przebojów polskich i zagranicznych w wykonaniu zespołu muzycznego z Liceum.
„Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy-konkurs
16 maja odbyło się rozstrzygnięcie etapu rejonowego XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy” przebiegającego pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wśród wyróżnionych prac znalazła się praca naszej uczennicy Leny Pękali. Gratulujemy!
Godziny dzwonków
Piątek 25.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych