Strona główna
Mikołajki
116 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Z tej okazji, uczniowie i nauczyciele założyli mikołajowe czapeczki, opaski, a kolor czerwony królował w całej szkole. Mikołaja w imieniu społeczności szkolnej powitał Pan Dyrektor. Mikołaj miał dla uczniów nie tylko prezenty, ale też śpiewał z uczniami piosenki, rozmawiał i zadawał pytania. W szkole panowała atmosfera dobra i radości. Mikołajowi pomagały przedstawicielki Rady Rodziców Pani Agnieszka i Pani Justyna, za co im serdecznie dziękujemy. W tym dniu Mikołajkowym społeczność szkolna pod opieką Szkolnego Koła Caritas przygotowała dla dzieci z hospicjum w Rzeszowie prezenty: artykuły szkolne i biurowe, książki, pampersy, kaszki, musy. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane na ręce Świętego Mikołaja, który w imieniu naszej szkoły przekaże je chorym dzieciom. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!
Rozstrzygnięcie konkursu antyalkoholowego
25 grudnia został rozstrzygnięty konkurs o tematyce antyalkoholowej. Konkurs zorganizowało Szkolne Koło PCK, a zadaniem konkursowym było :
- w klasach I-IV " Zdrowy styl życia wolny od nałogów"-rysunek
- w klasach V-VIII "Świat bez uzależnień"- plakat.
Nagrody wręczył Pan Dyrektor Rafał Siedlecki. Nagrodzono następujących uczniów:
Przygody Koziołka Matołka-teatrzyk
10W poniedziałek, 20 listopada, uczniowie klas I-IV i oddział przedszkolny wzięły udział w przedstawieniu "Przygody Koziołka Matołka" w wykonaniu Teatru Art Concept z Radomia. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale brały w nim czynny udział zgadując tytuły książek, przysłowia, a także wcielając się w rolę kowali, aby podkuć Koziołka. Radości i śmiechu nie brakowało. Na zakończenie był czas na pamiątkowe zdjęcia, a nawet małe przytulasy z Koziołkiem Matołkiem.
Warsztaty profilaktyczne
W dniu 17 listopada klasy 4-8 brały udział w warsztatach profilaktyki antyalkoholowej prowadzonego przez terapeutów z Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego SELF. Uczniowie podczas ćwiczeń w grupach klasowych dowiedzili się min.: alternatywnych sposobach spędzania czasu, powodach sięgania po alkohol przez dzieci i młodzież. Zajęcia warsztatowe dla uczniów mają na celu przeciwdziałanie spożyciu alkoholu. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za przekazaną wiedzę, cenne rady i wskazowki oraz poświęcony czas dla uczniów naszej szkoły.
Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów
3W piątek 17 listopada odbyło się rozstrzygnięcie 3 szkolnych konkursów. Pierwszy z nich o tematyce ekologicznej skierowany był dla klas IV-VIII , a zadaniem konkursowym było zbudowanie karmnika dla ptaków. Konkurs cieszył się dużą popularnością, a zorganizowała go Liga Ochrony Przyrody: pani Barbara Bassara i Aleksandra Draus.
I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem
Szkolne Koło Caritas zachęca do udziału w zbiórce artykułów szkolnych, słodyczy, soczków i kaszek dla Dziecięcego Hospicjum w Rzeszowie. Dziękujemy!
Szkoła do Hymnu
10 listopada o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała Hymn Polski. "Szkoła do Hymnu" to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki mająca na celu uczcić bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków dzięki, którym Polska po latach niewoli odzyskała niepodległość.
NIEPODLEGŁOŚĆ ZNACZY WOLNOŚĆ
4Dzisiaj wielka jest rocznica
Jedenasty listopada
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Hołd dziś cała Polska składa./L. Wiszniewski/
W środę 8 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Akademię przygotowała pani Barbara Dutka, pani Wiesława Kozek i pani Katarzyna Potańska, a o oprawę muzyczną zadbał pan Mariusz Pazdan. Uroczystość rozpoczęło przemówienie Pana Dyrektora, a następnie społeczność szkolna odśpiewała Hymn Polski. Część artystyczną poprowadzili uczniowie z klasy III, VIII i V, którzy wprowadzili zgromadzonych w atmosferę wydarzeń, które miały miejsce przed 11 listopada 1918 roku i przypomnieli sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Fakty historyczne przeplatały wiersze i pieśni patriotyczne. Podniosły charakter akademii, piękne stroje i wzruszające pieśni wzbudziły refleksję i
Zbiórka nakrętek
Zachęcamy wszystki do zbierania i przynoszenia nakrętek, które zostaną przekazne na leczenie Agnieszki Zapasek. Agnieszka uległa nieszczęszliwemu wypadkowi w związku, z którym doznała urazu mózgu. Nakrętki wrzucamy do pudełek umieszczonych na szkolnym korytarzu. Dziękujemy!
Lasowiackie serce i zagorzycki cudowny dzwonek
827 października w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia "Lasowiackie serca i zagorzycki dzwonek", które poprowadziła pani Katarzyna Róg i pani Dorota Paśniewska- bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Sędziszowie Małopolskim. Panie zabrały dzieci w wędrówkę do naszych korzeni czyli Lasowiaków, którzy ok XIV wieku zamieszkiwali tereny Zagorzyc i okolic. Pani Kasia i Dorota zaprezentowały przedszkolakom barwne lasowiacke stroje oraz serduszko-lasowiacki motyw. Podczas zajęć dzieci wysłuchały legendy "Lasowiackie serce" opowiadającej o Marysi córce kowala, która ofiarowała wykute z żelaza serce ukochanemu Antkowi, kiedy wyjeżdżał na flis zarobić na ich ślub i gospodarstwo. Niestety Antek w czasie podróży utonął i flisacy przywieźli jej z powrotem tylko owo serce. Na prośbę dziewczyny serce zostało wmurowane w kapliczkę, stając się symbolem wielkiej miłości, a panny haftowały je na ch
Dzień Papieski
326 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Uroczystość przygotowała pani Ewa Darłak i Magdalena Pyrc. O oprawę muzyczną zadbał pan Mariusz Pazdan. Uczennice klasy VIII przedstawiły sylwetkę Papieża Polaka. Prozę i wiersze wzbogaciły utwory muzyczne, które wykonali uczniowie klas I-III wraz z dziewczętami z klasy VIII. Na koniec zgromadzona społeczność szkolna wspólnie zaśpiewała ukochaną pieśń Jana Pawła II "Barkę". Dzień Papieski to jedna z okazji, by się zatrzymać i skupić na przesłaniu, które pozostawił nam Jan Paweł II: "...Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować...."
Instrumenty świata
25 października odbyły się pierwsze warsztaty prowadzone przez Filharmonię Podkarpacką. Tytułem zajęć były „INSTRUMENTY ŚWIATA”. Podczas audycji uczniowie poznali instrumenty muzyczne pochodzące z różnych zakątków świata i usłyszeli ciekawostki na ich temat. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały.
Energia odnawialna
24 października klasy I-III wraz z oddziałem przedszkolnym wzięli udział w lekcji na temat odnawialnych żródeł energii. Zajęcia odbyły się w ramach projektu edukacyjnego "Energia odnawialna" prowadzonego przez firmę Lupus. Podczas wykładu dzieci dowiedziały się jakie mamy źródła energii, gdzie powstaje prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów oraz w jaki sposób można tą energię zaoszczędzić. W ramach zajęć praktycznych uczniowie zasilali lampkę za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej, przemieniali energię słoneczną w ruch, a także za pomocą światła wprowadzali w ruch samochodziki. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział w zajęciach, których celem była podniesienie wiedzy uczniów na temat odnawialnych żródłach energii.
Warsztaty profilaktyczne
W dniu 19 października klasy 6,7 i 8 wzięły udział w warsztatach profilaktycznych. Tematyka poruszana na zajęciach związana była z alkoholem i narkotykami. Uczniowie dowiedzieli się min. o rodzajach narkotyków, fazach uzależnienia od narkotyków i poznali 5 grup środków odurzających. Ważne, aby uczniowie zapamiętali; jak przeciwdziałać używkom oraz jak skutecznie odmawiać. Zajęcia profilaktyczne mają na celu zapobieganie, zmniejszanie lub eliminowanie czynników ryzyka jakie mogą pojawić się w życiu uczniów.
Sport to zdrowie
8Końcem września i początkiem października grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w zawodach sportowych. Pierwsze z nich odbyły się w Sędziszowie Młp. na stadionie Lechii. Były to gminne zawody sportowe w lekkiej atletyce indywidualnej. 21 września w igrzyskach dzieci wysokie miejsca wywalczyli następujący uczniowie:
Śladami wieszczów narodowych
3We wtorek 17.10.2023 r. wraz z uczniami klas VII I VIII uczestniczyłyśmy w wycieczce do Krakowa. Po dotarciu do celu młodzież udała się do Centrum Nauki i Zmysłów "Womai", by poznać świat z perspektywy osób niewidomych. Udział w podróży w "Stronę ciemności" pozwoliło uczniom na odkrywanie świata za pomocą zmysłów oraz wejście w rolę osób niepełnosprawnych.
Zbiórka białych i czerwonych zniczy
SZKOLNE KOŁO PCK
zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zbiórce białych i czerwonych zniczy w ramach akcji
„Światełko Pamięci dla Łyczakowa”.
Zbiórka organizowana jest w dniach 16 – 24 października.
Alarm przeciwpożarowy
13 października w naszej szkole został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli i pracowników z budynku szkoły. Podczas alarmu przećwiczona została sytuacja, w której pożar wybucha na parterze i odcięte zostaje piętro. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się jak zachowywać się podczas różnych nieprzewidzianych zdarzeń oraz jak powinna wyglądać rozmowa z dyspozytorem numeru 112. Próbne alarmy są niezykle ważne ponieważ utrwalają u dzieci i pracowników szkoły umiejętności właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz przypomninają zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Dzień Edukacji Narodowej
612 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystą akademię przygotowały panie Emilia Matusz, Magdalena Bezara i Barbara Antosz, oprawę muzyczną opracował pan Mariusz Pazdan. Uczniowie klasy VII i VI zaprezentowali scenki ze szkolnego życia, a olimpijscy bogowie próbowali odpowiedzieć na pytanie jaki powinien być nauczyciel i jaki powinien być uczeń. Występy wzbogacone zostały utworami muzycznymi. Po części artystycznej głos zabrał Dyrektor Szkoły pan Rafał Siedlecki, który podziękował nauczycielom za trud włożony w edukację i zgodnie z tradycją wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły. W tym roku nagrodzone zostały panie: Barbara Bassara, Ewa Połeć, Jolanta Kłósek, Mariola Stręk i Aleksandra Draus oraz pracownik obsługi pan Kazimierz Charchut. Serdecznie gratulujemy!
Ptasznik- spotkania z przyrodą
Jak poznawać przyrodę? Najlepiej przez bezpośredni kontakt z nią i obserwacje przyrodnicze. Pasją Oliwiera Charchuta z klasy V jest hodowla egzotycznych zwierząt. Jedno z nich mogli zobaczyć koledzy z klasy, na lekcji biologii, w dniu 6.10. Okazały pająk ptasznik zrobił na wszystkich duże wrażenie. Mimo, że jest zwierzęciem jadowitym to bezpiecznie można go było obejrzeć z bliska, w specjalnym terrarium. Oliwier opowiedział skąd pochodzi jego podopieczny, jakie ma wymagania życiowe i jakiej opieki potrzebuje w warunkach domowych. Na koniec pokazu młody przyrodnik obiecał przynieść do szkoły wylinkę ptasznika.
Godziny dzwonków
Piątek 25.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych