Strona główna
Dzień sportu. Szkolny piknik.
Jak co roku uczniowie klas 4-8 wraz z opiekunami udali się na pobliski stadion. W ramach Dnia Sportu dzieci mogły skorzystać ze sprzętu siłowego znajdującego się na terenie stadionu czy porzucać piłką. Na dużym boisku odbyły się także rozgrywki w piłkę nożną: dziewczyny kontra chłopcy. Tradycyjnie rozpaliliśmy grilla i smażyliśmy kiełbaski. Następnego dnia na placu za szkołą rozłożyliśmy koce i zrobiliśmy piknik. Ta niecodzienna forma zajęć lekcyjnych była nie tylko idealną okazją do aktywności na świeżym powietrzu, ale też do integracji uczniów i spędzenia we wspólnym gronie ostatnich dni przed zakończeniem roku szkolnego. W 100 procentach wykorzystaliśmy te piękne słoneczne dni.
Bezpieczne wakacje- spotkanie z policjantem
13 czerwca uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat bezpiecznych wakacji prowadzonych przez mł. asp. Mateusza Szczepanika. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak odpoczywać "z głową". Pan policjant przypomniał, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają wakacyjny czas w miejscu zamieszkania, czy na wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego naszej szkoły.
Uczniowie klasy 3 zwiedzają Kraków
7Rankiem 6 czerwca 2024 r. cała klasa III stawiła się na dworcu PKP w Sędziszowie Młp. skąd pod opieką wychowawczyni pani E. Połeć oraz pań J. Murias, B. Anatosz i M. Bezary wyruszyła na wycieczkę do Krakowa. Podróż pociągiem była dodatkową atrakcją, ponieważ wielu uczniów jechało nim po raz pierwszy. Na miejscu przy Barbakanie cała grupa spotkała się z panią przewodnik. Uzbrojeni w zestawy słuchawkowe rozpoczęli zwiedzanie. Pierwszym punktem wycieczki było przejście przez Bramę Floriańską. Następnie dzieci zobaczyły dom Jana Matejki oraz muzeum farmacji. Kolejny punkt wycieczki to Kościół Mariacki, Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza oraz Collegium Maius, który jest najstarszym budynkiem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzieci zobaczyły okno papieskie na Franciszkańskiej 3 i miały okazję wsiąść do Papamobile, którym Jan Paweł II jeździł podczas pierwszej pielgrzymki w naszym kra
Na huśtawce...
111 czerwca uczniowie oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej i drugiej wybrali się do Teatru Maska w Rzeszowie, na przedstawienie "Huśtawka". Bohaterem sztuki był niedźwiadek Pi, który siedział na huśtawce i czekał na kogoś, z kim mógłby się pohuśtać. Niestety nikt nie przyszedł, a samotny niedźwiadek udał się w podróż podczas, której spotykał najróżniejsze stworzenia. Marzeniem niedźwiadka było znalezienie przyjaciela, bo jak napisał w swoim notesiku "Z huśtania nic nie wychodzi, jeśli po drugiej stronie nikogo nie ma". Wspaniała gra aktorów i zaskakujące efekty teatralne sprawiły, że nasi uczniowie z zafascynowaniem patrzyli na to co się działo na scenie. To piękne przedstawienie uświadomiło wszystkim jaka smutna jest samotność i jak ważny w życiu człowieka jest... drugi człowiek.
Egzamin na Kartę rowerową
6 czerwca uczniowie klasy IV przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Wcześniej zmierzyli się z egzaminem teoretycznym sprawdzającym wiedzę dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Egzamin praktyczny dotyczył umiejętności jazdy na rowerze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Uczniowie musieli wykazać się zarówno sprawnością fizyczną, jak i praktyczną znajomością przepisów ruchu drogowego.
"Wakacje za pasem"- zajęcia umuzykalniające.
5 czerwca w naszej szkole odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z filharmonią. Tematem audycji muzycznej były " WAKACJE za PASEM". Dźwięki najnowszej piosenki "Dzień dziecka" poderwały wszystkich uczniów do tańca, a radiowy przebój "PEDRO"- każde dziecko znało i śpiewało. Wspólnie podsumowaliśmy piosenkami cały rok spotkań. Muzyczną audycję przeżyliśmy jeszcze raz, zaczynając od największych przebojów od września kończąc na wakacyjnych przebojach. Zajęcia z filharmonią cieszą się dużym entuzjazmem wśród uczniów. Dziękujemy serdecznie Pracownikom filharmonii rzeszowskiej za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.
Dzień dziecka
77 czerwca cała szkoła świętowała Dzień Dziecka. Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji: zabawy z animatorami, bańki mydlane, dmuchańce, wata cukrowa i popcorn. Nawet pogoda zrobiła wszystkim niespodziankę i od rana świeciło słońce. W tym dniu odbył się również pokaz ratownictwa i sprzętu gaśniczego oraz udzielania pierwszej pomocy, który poprowadziła OSP Zagorzyce Dolne i PSP Ropczyce. To ważne, aby uczyć dzieci jak postępować w różnych sytuacjach. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, że w tym dniu nasi uczniowie uśmiechnięci i szczęśliwi świętowali swój dzień: Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu i Strażakom, bo “Radość dziecka jest jak promień słońca, który rozświetla cały świat” /Thich Nhat Hanh/
Wycieczka do Flyparku
24 maja uczniowie klas 4-8 po raz kolejny w tym roku szkolnym, wraz z nauczycielami udali się do Rzeszowa. Podczas wycieczki do Flyparku uczniowie mogli się bardziej zintegrować ze swoją klasą a także z kolegami i koleżankami z innych klas. PROPAGOWALIŚMY AKTYWNOŚĆ fizyczną - jako jeden z elementów zdrowego trybu życia. Po 2 godzinach wspólnych zabaw w parku, udaliśmy się do MC DONALDA w Sędziszowie Małopolskim. Zadowoloni, zmęczeni i uśmiechnięci wróciliśmy szczęśliwie do szkoły.
Spotkanie z filharmonią- Witaj Majowa Jutrzenko
29 maja odbyło się kolejne spotkanie z filharmonią. Tematem spotkania było „WITAJ MAJOWA JUTRZENKO” i polskie pieśni patriotyczne. Podczas spotkania uczniowie poznali werbel i trąbkę oraz dowiedzieli się również jakie znaczenie miały te instrumenty na wojnie. Zajęcia z filharmonią ciesza się dużą popularnością wsród uczniów, tak było i tym razem.
Dzień Matki
1Najlepiej jest u mamy, to każde dziecko wie. Najlepiej jest u mamy, gdy smutno ci i źle.
Choć przygód wciąż szukamy i poznać chcemy świat, najlepiej jest u mamy – tu każdy wraca rad.
28 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matki. Pan dyrektor Rafał Siedlecki przywitał mamusie i podziękował Im za trud, jaki włożyły w wychowanie swoich pociech. Następnie odbyła się częśc artystyczna. Pierwszy wystąpił oddział przedszkolny, a po nim klasy I-III. Piękne wiersze, podziękowania i utwory muzyczne sprawiły, że w oczach niejedniej mamy pojawiły się łzy wzruszenia. Każdy z uczniów włożył całe serce, aby jak najpiękniej podziękować swojej mamie. Na zakończenie dzieci zaśpiewały mamusiom "Sto lat" i wręczyły przygotowane przez siebie prezenty. Następnie Pan Dyrektor i Rada Rodziców zaprosili gości na słodki poczęstunek.
Warsztaty w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Rzeszowie
320 maja uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w warsztatach w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Rzeszowie. W trakcie zajęć dowiedzieli się czym zajmuje się Podkarpacki Ochotniczy Hufiec Pracy oraz jakie oferuje usługi. W ramach doradztwa zawodowego uczniowie pozyskali informacje o rynku pracy, o zawodach, które najczęściej są poszukiwane w naszym regionie i w jakim kierunku warto się szkolić. Dowiedzieli się też na jakie kompetencje i umiejętności zwracają uwagę pracodawcy w dzisiejszych czasach.
Szkoły Pełne Talentów-nagrody
Od września do listopada trwała akcja Lidla "Szkoły Pełne Talentów". Nasi uczniowie chętnie włączyli się do zbierania talenciaków, a ich zaangażowanie przełożyło się na nagrody. Za talenciaki nasza szkoła otrzymała sprzęt sportowy, z którego będą korzystać wszyscy uczniowie. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji!
Amazonia-spotkanie z podróżnikiem
9 maja odwiedził naszą szkołę pan Krystian -podróżnik z grupy Trzask. Tematem spotkania była Amazonia. Pan Krystian opowiedział uczniom o swoim rejsie po największej rzece świata i o sposobach przetrwania w lesie deszczowym. W czasie spotkania wyświetlane były filmy i zdjęcia z tego niebezpiecznego regionu Ameryki Południowej. Podróżnik przybliżył uczniom codzienne życie Indian oraz zabawy indiańskich dziećmi. Opowiedział o pająkach, kąsających mrówkach, których jad powoduje 24-godzinny ból i łowieniu piranii. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali i chętnie zadawali pytania na temat tego niezwykle ciekawego miejsca na ziemi.
Konkurs "Bajka z empatią w tle"
Pani Emilia Matusz i Magdalena Bezara zapraszają do udziału w szkolnym konkursie "Bajka z empatią w tle". Konkurs przeznaczony dla klas III-VIII.
Witaj maj!
3Witaj majowa jutrzenko, świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką, która w całej Polsce słynie...
29 kwietnia z okazji majowych świąt odbyła się uroczysta akademia. Akademię przygotowała pani E. Łagowska, E. Darłak i J. Ochał-Pękala. Podkłady muzyczne opracował pan M. Pazdan. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania Hymnu. Następnie głos zabrał pan dyrektor Rafał Siedlecki. Dalszą częścią obchodów był program artystyczny podczas, którego przenieśliśmy się do 1791 roku i byliśmy świadkami ustalenia Konstytucji 3 Maja. Historyczne fakty przeplatały wiersze i pieśni patriotyczne. Zachęcamy do godnego przeżycia tych ważnych MAJOWYCH dni i wywieszenia biało-czerwonych flag.
Wycieczka do Bałtowa
Dnia 30 kwietnia 2024 r. odbyła się wycieczka do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV-VIII. Przygodę rozpoczęliśmy od przejażdżki school busem po 60 ha safari gdzie mieszkają: żubry, wielbłądy, bydło zebu, bydło szkockie, bydło watussi, różne gatunki owiec i kóz. Podczas zwiedzania Zwierzyńca Dolnego uczniowie zobaczyli kolorowe ptaki i małe ssaki. Kolejnym punktem naszego pobytu było magiczne miejsce łączące świat rzeczywisty ze światem baśniowym zwane Sabatówką. W JuraParku pokonaliśmy ścieżkę edukacyjną podzieloną na okresy geologiczne, dzięki czemu mogliśmy poznać burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie. Na koniec zwiedzając Muzeum Jurajskie dzieci obejrzały różnego rodzaju skamieniałości tj. kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, koralowce i głowonogi.
Dzień Ziemi
Zrozumienie świata przyrody i tego, co się w nim kryje, jest źródłem nie tylko wielkiej ciekawości, ale i wielkiego spełnienia.
David Attenborough
22 kwietnia w naszej szkole odchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Uczniowie naszej szkoły przygotowali apel, na którym zwrócili uwagę, jak ważna jest ochrona środowiska przyrodniczego. Przygotowali również gazetkę z ciekawostkami o naszej planecie. Zorganizowano konkurs na plakat z hasłami ekologicznymi oraz znaczek zachęcający do oszczędzania energii, wody i papieru. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Najlepsze prace zostały wywieszone na terenie naszej szkoły, aby przypominać o potrzebie oszczędzania zasobów naturalnych środowiska nie tylko podczas obchodów tego święta, ale przez cały rok.
TAŃCE NARODOWE
24 kwietnia odbyło się spotkanie z filharmonią „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA – POZNAJEMY TAŃCE NARODOWE” . Podczas spotkania poznaliśmy 5 tańców narodowych: mazurka, oberka, kujawiaka, poloneza i krakowiaka oraz stroje w jakich się je tańczy. Spotkania z filharmonią cieszą się dużą popularnością wśród uczniów i tak było tym razem, o czym świadczyły gromkie brawa na zakończenie.
Nadanie sztandaru i zmiana imienia naszej szkoły
11Sylwetki Karola Chmiela żadnemu mieszkańcowi Zagorzyc przedstawiać nie trzeba. Bohater, Żołnierz Wyklęty, niezłomny patriota- to tylko kilka określeń naszego lokalnego wojownika o niepodległość. Dlatego też w sercach całej społeczności szkolnej oraz mieszkańców wsi zrodziło się pragnienie wywyższenia i uhonorowania Karola w sposób szczególny -nadając naszej szkole Jego imię. Tak też się stało. 11 kwietnia Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Dolnych otrzymała imię kapitana Karola Chmiela. Wydarzenie to było połączone z nadaniem naszej placówce sztandaru. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Zagorzycach Dolnych. Mszę celebrował ksiądz Jan Wątroba-Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. Podczas homilii zwrócił uwagę na piękną postawę patriotyczną naszego nowego patrona i na to, że jesteśmy dziś wolnym narodem dzięki postawom właśnie takich ludzi jak K
Rycerze i zamki średniowieczne
Uczniowie klasy V na lekcjach historii przenieśli się do czasów średniowiecznych. Podczas zajęć zaprezentowali stroje i atrybuty rycerzy, odpowiadali na pytania związane z życiem rycerskim. Wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością w wykonaniu strojów, wykorzystując różne materiały.
W marcu, uczniowie realizowali projekt edukacyjny – Średniowieczne zamki – wspaniałe makiety zamków można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Taką lekcję historii na pewno na długo zapamiętają.
Godziny dzwonków
Piątek 25.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych